MENÜ

Doğal Saç Kremi Nedir?

Doğal Saç Kremi Nedir?

Her insanın DNA yapısı gereği tüm vücut özellikleri farklılık göstermektedir. Nasıl ki göz rengi ve ten rengi özellikler her insanda farklıysa saç tipi ve rengi de o derece farklıdır. Her insanın saç yapısı farklıdır. Kıvırcık, düz, sert, yumuşak gibi birbirinden çok farklı özellikleri vardır. Bu nedenle her insan kendisine uygun saç kremi ve şampuanı seçmekte zorlanır. Kimi insan saç kremi kullanmazken kimisi de saç kremi kullanmadan hayatına devam edemeyeceğini düşünür. 

Saçlarımıza uygun saç kremi ya da şampuanı kullanmadığımız zaman bunun bize geri dönüşleri farklı yollarla olabilmektedir. Kimimizde saç dökülmesi kimimiz de ise saçlarda kırılma ya da güçsüzlük meydana getirir. Bu durumlardan en kötü ise saç dökülmesidir.  Bizler ise bu gibi kötü sebeplerden zarar görmemek için kullandığımız ürünleri titizlikle seçmek durumundayız. Günümüzde birçok çeşit saç bakım kremi üreten marka vardır. Fakat bu ürünler gerçekten saçlarımız için sağlıklı mı ve güvenli midir? Bunları bilmiyoruz. Her bir markanın ürettiği ürünün etiketini kontrol ettiğimiz zaman istinasız hepsinde kimyasal içerikli ürünler olduğunu görebiliriz. 

Bu kimyasal ürünler saçlarımıza yarar sağlıyor mu yoksa zarar mı veriyor bunu tam olarak cevaplamak çok ta mümkün değildir. Bu noktada geçmişe döndüğümüz zaman teknolojinin bu denli hayatımızın içinde olmadığı zamanlara baktığımızda insanların saç bakımı için farklı ürünler kullandığını görebilir. Bunları çeşitli doğal yağların karışımından elde ederek doğal saç kremi olarak kullanıldığı görülmektedir. Doğal ürünleri kullanmak sadece bizlere fayda sağlamakla kalmaz aynı zaman da çevremiz içinde önemli oranda fayları vardır. 

Aslında saçlarımızın bu denli bakıma ihtiyaç duymasının sebeplerinden bir tanesi de çevresel faktörler ve çevre kirliliğidir. Saçlarımız evimizden dışarıya adım attığımız andan itibaren çevreyle direk etkileşimde olmaktadır. Çevrede bulunan uçucu ve kimyasal gazlar saçlarımızla direk etkileşime girerek saç sağlını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple saçlar normalde olduğundan daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Bu durumda da bizlerin yardımına doğal saç kremleri koşar. Kimyasal içerikli kremlere kıyasla doğal saç kremleri her zaman bizim için her bakımdan daha sağlıklıdır. 

Doğal saç kremlerinin yapım aşamalarına içeriklerine baktığımız zaman sadece doğanın bize verdiği ürünler vardır. Kimyasal içerikli saç kremleri gibi üretim aşamasında fabrikaların zararlı atıklar ortaya çıkarmasını engeller çünkü doğal saç kremi yaparken her hangi bir fabrikaya ihtiyacınız yoktur. Aynı zamanda kimyasal ürünler ile de sadece saçımız değil tüm vücudumuzun temas etmesini engellemiş olur. Doğal saç kremleri tamamen doğal içerikler ile üretilir. Saç sağlınızı korumak için her hangi bir kimyasal ürüne ihtiyaç duymaz. Böylece hem saçlarımız tamamen doğayla buluşmuş olur. Doğanın yapıcı ve ferahlatıcı etkisini doğal saç kremlerinde bulmak kesinlikle mümkündür. Doğal saç kremi yapımında sadece bitkisel özlü yağlar değil birçok çeşit madde kullanılabilir. 

Bu formüller sizin tercih ettiğiniz ürünlere göre değişiklik sağlayabilir. Örnek vermek gerekirse doğal saç kremi yapımında kullanılan bazı ürünler şu şekilde olabilir; elma sirkesi, yumurta sarısı, limon suyu, Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı gibi birçok doğal madde kullanılarak yapılabilir. Doğal saç kremlerinin en iyi ve güvenli özelliklerinden bir tanesinde içeriğinde parafin, silikon yada paraben gibi kimyasal maddeleri kesinlikle içeriğinde bulundurmamasıdır. Geleneksel yani doğal saç kremleri kıs ve uzun vadede vücudunuza birçok yarar sağlar. Kimyasal içerikli saç kremleri gibi vücut emilimi sonucunda kanınıza zararlı maddelerin karışımını doğrudan etkiler. Tüm bunlar doğanın bize sağlamış olduğu katkıların bir sonucudur.

Whatsapp