× Ansasayfa Biz Kimiz Ürünler İçerikler Kalite İletişim

600 ve üzeri siparişlerinizde ücretisiz kargo Alışverişe Başla!

Zeytinyağı

Natural Sızma Zeytinyağı

Doğal zeytinyağı cildin kimyasal yapısına çok uygundur. Bu özelliği sayesinde özellikle kuru ciltlere oldukça faydalıdır. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cildin yumuşak kalmasını sağlar.

Zeytinyağının cilt açısından bu kadar faydalı olmasının en önemli nedeni sağlıklı yağ asitleri, squalen ve oleik asit ile birlikte fenolik antioksidan ve aynı zamanda E ve K vitaminleri bakımından zengin olmasıdır. Bu karışım serbest radikallerin hareket kabiliyetlerini kısıtlar ve çok geniş bir yelpazade cilde zarar vermelerini engeller. Squalen, hücrelerin yenilenmesinde ve cildin canlı kalmasında rol oynar, ciltte film tabakası oluşturarak cildin doğal rutubetinin yok olmasını önler. Bunun dışında kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içermektedir.

Zeytinyağı aynı zamanda cildin üzerinde siyah lekeleri ve akneleri tedavi edebilir ayrıca ciltlerde meydana gelen çatlakları gidermeye yardımcı olur. Zeytinyağı hassas ciltler için önemli bir tedavi kaynağıdır. Hassas ciltler genelde diğer ürünlere karşı alerji eğilimlidir. Zeytinyağı etkili bir antioksidandır, bu özelliğinden dolayı serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş ve yaşlanması sorunlarını geciktirebilir ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sürekli sağlıklı kalmaları için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar. Tokoferol, güneş ışınlarına karşı filtreleme sağlar.

Zeytinyağının saç sağlığı açısından da birçok faydası vardır. Özellikle kuru saçlar için eşsiz bir tedavi kaynağıdır. Kuru saçların yumuşamasını sağlar. Kıvırcık saçların düzelmesine yardımcı olmaktadır. Zeytinyağı aynı zamanda saçların hava almasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı yüksek oranda laurik yağ asidi içerir. Hindistan cevizi yağı protein kaybını azaltarak saç dökülmesini engeller. Saç uzamasına, geçici saç kayıplarında saçın yeniden çıkmasına da faydaları vardır.

Cilde oldukça parlak bir görünüm kazanmasını, cildin beslenmesini ve yumuşamasını sağlar. Kış mevsimlerinde de etkili sonuçları gözlemlenen Hindistan cevizi yağı, soğuk havanın etkilerinden cildi koruma adına son derece yararlıdır.

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı

Hassas ve yağlı ciltler için uygundur. Baş ağrısı, uykusuzluk, depresyon, stres, böcek ısırıkları ve kas ağrılarına iyi gelir, antiseptiktir, sakinleştirici etkisi vardır. Aknelere, uçuğa, yanığa, çatlaklara iyi gelir.

Saçtaki sirkeleri gidericidir. Cildin kuruluk hissiyatını azaltarak, daha parlak ve genç görünmesini sağlar. Cilt üzerindeki yara izlerinin giderilmesi, sivilcelerin yok edilmesi ve mevcut sivilce lekelerinin azalmasında önemli rol oynar.

Lavanta yağı, zeytinyağı ile kullanıldığında cilde daha faydalıdır.

Portakal Yağı

Portakal Yağı

Portakal yağı, portakal kabuğu ve portakal ağacı çiçeklerinden elde edilir.

Portakal yağı ciltteki kalojen üretimini teşvik eder. Selülit oluşumunu engelleyen portakal yağı, cildi sıkılaştırır, güzelleştirir, hücre yenilenmesini sağlar, mikrop öldürücüdür, ciltteki kırışıklıkları azaltır, nemlendirici etkisi vardır.

Yüzde çıkan sivilce ve akneleri gideren portakal yağı bu yönde de etkilidir, antiseptik, antidepresan özelliği vardır. Karma ciltlerde etkilidir.

Ylang Ylang Yağı

Ylang Ylang Yağı

Ylang ylang yağı ruhsal olarak oluşan, sinir bozukluğu, stres, öfke, uykusuzluk, durumları sakinleştirici yapısı bulunur, afrodizyak, antidepresan, sedatif, antiseptik etkisi vardır.

Cilde uygulandığında cildin sebum oranını dengeler. Bu yüzden yüzde meydana gelen akne ve sivilce gibi sorunların azalmasını sağlar, cildi dengeler, nemlendirir ve yumuşatır. Saçlar üzerinde de etkisi yüksektir. Saç uçlarına uygulandığında saç kırıklarını ve saç uçlarında oluşan kopmaları tamamen yok eder, saç uzamasında etkilidir, kepek sorununu azaltır ve saçlara canlılık kazandırır.

WhatsappWhatsapp
Destek Hattı