× Ansasayfa Biz Kimiz Ürünler İçerikler Kalite İletişim

600 ve üzeri siparişlerinizde ücretisiz kargo Alışverişe Başla!

Zeytinyağı Sabunu

Gerçek Zeytinyağı Sabunu Neden Sunatural Sabunları?

1) Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağından Soğuk Sabunlaştırma Yöntemiyle Yapılır.

2) Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağından Yapıldığı İçin, Boya, Beyazlatıcı Kimyasal Kullanılmaz.

3) Soğuk Sabunlaştırma Yöntemiyle Yapıldığı İçin Sabunda Gliserin Oranı Yüksek Olur, Cilt Doğal Olarak Nemlenir.

4) Soğuk Sabunlaştırma Yöntemiyle Yapıldığı İçin Zeytinyağındaki Faydalı Bileşenler (Tokoferol, Sterol, Polifenoller) Sabuna Geçer.

5) %100 El Yapımı Olduğu İçin, Makineli Üretilen Sabunlarda Bulunan Sert Hayvansal Yağlar Kullanılmaz.

6) Esans gibi kimyasal bazlı katkılar kullanılmaz bunun yerine Doğal Yağlar kullanılır.

Natural

Diğerlerinde Olmayan ve Sadece Sunatural'de Olan
Bilimsel Üretim ile Doğal Mükenmellik

1) Üretim esnasında sürekli alkali analizi yapılarak fazla alkalinin cilde vereceği tahriş (kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, deri soyulması) önlenmiş olur.

2) Üretim esnasında sürekli nem analizi yapılarak sabunda yüksek nemden kaynaklanan erime, fazla köpürmeme gibi sorunlar engellenir.

3) Üretim esnasında sürekli sabunlaşmamış yağ analizi yapılarak, sabunlaşmayan yağdan kaynaklanan kötü koku, köpürmeme, sabunda zamanla oluşacak lekelenmeler ortadan kalkmış olur.

Sunatural Sabunlarını Suda Erittiğinizde Ne Kadar Doğal, Su Gibi Şeffaf Olduğunu Görebilirsiniz.

Diğer Sabunlar

Diğer Sabunlar

1) Piyasada genellikle zeytinyağı sabunu diye satılan sabunlar, zeytin çekirdeğinin hekzanla muamelesi sonucu çıkan yağdan yapılır, oluşan üründeki kötü rengi ve rahatsız edici kokuyu kapatmak için esans, beyazlatıcı kimyasallar, boya verilir.

2) Gerçek zeytinyağı sabunu yeşil olmaz, prina yağından yapılan sabun yeşil renkli olur.

3) Bu tip endüstriyel sabunları makinalarda işleyebilmek için hayvansal yağ kullanılır.

4) Birçok sabunun üst yüzeyinde beyaz bir katman olur, bu beyazlık, sabundaki fazla kostik ve tuzdan kaynaklanır.

5) Makineler ile yapılan ve beyaz renkte görüntüsü güzel sabunlar, rafine ithal palm yağı ve hayvansal yağlar ile yapılır, sabun daha da beyaz olsun diye beyazlatıcı kimyasal ilave edilir, gliserin oranı daha düşük olur, zeytinyağından yapılmayan, ucuz kalitesiz yağlar ile yapılan el yapımı sergi sabunlarına çatlamasın diye silikat konur.

6) Bu beyaz sabunları suda erittiğiniz zaman beyaz renkte bir sıvı olduğunu göreceksiniz, bu sıvı kullanılan kimyasallar ve yapay renklendiriciler yüzünden oluşmaktadır.

Şampuan ve Duş Jeli

Şampuanlar ve Duş Jeli

Sunatural Alaçatı® Duş Jeli, %33 oranında soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağı içerir, böylece natürel sızma zeytinyağındaki faydalı minör komponentler (tokoferol, sterol, polifenoller), cildinizde tüm etkisini gösterir.

Sunatural Alaçatı® Şampuanları, içeriğindeki D-Phantenol Provitamin B5, Süt Proteini, Zeytinyağı, Portakal Yağ, Lavanta Yağı, Ylang Ylang Yağı ile saçları beslemeye, nemlendirmeye ve canlı tutmaya yardımcı olur.

Sunatural Alaçatı® Saç Bakım ve Vücut Bakım ürünlerinde, her partide fiziksel analizler olan Görünüş, Renk, Homojenlik, Koku, Yoğunluk, Viskozite, pH, yapılır.

Sunatural Alaçatı® Saç Bakım ve Vücut Bakım ürünlerinde, her partide mikrobiyolojik analiz olan Pseudomonas Aeruginosa, Staphylococcus Aureus, Candida Albicans, Toplam Aerob Mezofilik Mikroorganizma Sayısı, Toplam Maya Ve Küf analizleri yapılır.

Kozmetik ürünlerde ürünün üretiminden son tüketim tarihine kadarki sürede içerisinde kontaminasyon durumlarında mikroorganizmalara karşı etkinliğinin ölçüldüğü bir test olan challange test, kozmetik ürün piyasaya sürüldükten sonra muhafaza edilebileceği tahmini bir sıcaklıkta ve tahmini nem ortamlarında numunelerin muhafaza edilmesi ve periyodik olarak alınan ölçümlerle stabilitesi hakkında bilgi toplanması esasına dayanan stabilite testi yapılır.

WhatsappWhatsapp
Destek Hattı